ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5886650
*
nr 588 6650
Spegel
30-tal, Rund, Dia90
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juni 2009
kl 18:42:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/6 19:35:17
1
100 kr
14/6 20:05:17
2
200 kr
15/6 08:30:38
3
Vinnande bud
15/6 18:12:35
1
300 kr
15/6 18:21:10
4
400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 588 6650
Spegel
30-tal, Rund, Dia90
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juni 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/6 19:35:17 | 1 | 100 kr |
14/6 20:05:17 | 2 | 200 kr |
15/6 08:30:38 | 3 | Vinnande bud |
15/6 18:12:35 | 1 | 300 kr |
15/6 18:21:10 | 4 | 400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58